SILVER & METAL / Silver / Kryddtorn 6159094
nr 615 9094
Kryddtorn
silver, Judaica, Ryska stämplar, height: 30 cm, 1900-talets början,
S. k. Besamim, silver, Judaica, Ryska stämplar, Höjd: 30 cm, 1900-talets början
2500
SEK 6700
Monday December 7 2009
at 19:50:00
6.000 kr
6.200 kr
6.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver